Хрват му пукал во главата на Србин во центарот на Виена


Расправија сред улица  на 16 австриски округ, заврши со тоа што 44 годишен Хрват пукал со пиштол во 34 годишен Србин.

Србинот, како што соопштила полицијата, се здобил со повреди од куршумот во предлот на главата и се наоѓа во болница во животна опасност.brza pomos avstrija

Настанот се случил околу четири часот утрото, кога тројца мажи се расправале.

Минувачите го затекле Србинот, кој лежел на улицата во Виена, додека Хрватат го сокрил пиштолот и останал на лице место да ја чека полицијата, а третото лице побегнало.

Кога полицијата дошла на местото на настанот кај Хрватот го пронашла пиштолот со калибар 7,65 мм и тој според соопштението го предал без давање на отпор. Полицијата во моментот трага за мотивот на нападот и третото лице кое побегнало.

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1