Хрватите подизлажаа и ја напумпаа приказната – Македонецот не ја тепа фоката, протеран е за друго


Целиот Балкан, вклучително и македонските медиуми ја пренесоа приказната на хрватските медиуми кои денес објавија дека македонец малтретирал фока и бил протеран од Хрватска. Тие малку ја напумпаа приказната по што се доби дојам дека македонецот е протеран поради фоката. Вистината е дека македонецот поради вонемирување на фоката – но не ТЕПАЊЕ олатил казна но при легитимирањето полицијата видела дека е нелегално во Хрватска и затоа е протеран.

Screen-Shot-2014-07-31-at-20.09.12

Откако излезе видео снимката реакцијата на македонците е дека хрватите без основа го оцрниле македонецот На видео снимката убаво се гледа дека Македонецот само ја гали фоката. Малку несмасно точно но никако не ја удира за да се каже дека ја тепал.

Видеото од т.н. тепање на фоката можете да го погледнете ТУКА

Share Button

Tags:

MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1