Хрватски коментатор ,,мало побркао појмове,, – Ќе биде ку**ц, ова корнер де (Видео)


И тоа се случува кога некои луѓе премногу уживаат во својата работа и се занесуваат па понекогаш прават (не)свесни грешки.

Тоа му се случи и на еден хрватски коментатор кој ја имаше привилегијата да го коментира натпреварот од италијанскиот шампионат меѓу Самдорија и Удинезе.

Во напад беа гостите, кои успеаа да изнудат…… па слушнете го коментаторот. Тој најдобро знае што.

,,мало побркао појмове,, 🙂 🙂

Share Button
Љубиша Владимиров

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1