Хуманост на дело: Анка, довчера неподвижна, мајка на 2 дечиња повторно ОДИ (Видео)


Анка Николова 32 годишна радовишанка пред 2 години изгуби надеж дека повторно ќе може да се движи. Кога сите и кажале дека не може да се спаси десната нога Анка му напиша писмо на д-р Жан Митрев, во кое раскажа дека сака да биде корисна за своето семејство и дали може во „Филип Втори“  да и помогнат, нагласувајќи дека финансиски е немоќна.

zan mitrev 3

Операцијата ја направи тимот на ортопеди од нашата болница предводени од д-р Сашо Младеновски, а Анка беше ослободена од плаќање на сите трошоци околу прегледите, дијагностицирањето, операцијата, постоперативното лекување. Screenshot_25

До скоро неподвижната мајка на 2 малолетни деца денеска повторно му се радува на животот, одејќи без никакви помагала. Видете ја нејзината приказна во видеото под текстот.

 

Share Button

Tags:

MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1