Хурем камшикувана во Дубаи – се шетала полу гола


 

Турската глумица Meryem Uzerl, која во серијата Величенствениот ја глуми Хурем се прошетала полу гола во Дуаби незнаејќи дека тоа се казнува со камшикување. Турската глумица добила 10 удари.

Хурем тогаш имала 19 години и изјавила дека била шокирана од казната.

,, мислев дека нема силно да ме удрат, дека е симболична казната, но беше ужасно. Неможев да верувам што доживувам, а мажот кој ја извршуваше казната ми се смееше во лице, тоа ме излуди,, изјавила глумицата за турска телевизија.

Meryem била во Обединатите Арапски Емирати на летување со пријателка. И тогаш била глумица во подем.

Share Button

Tags: , , ,

MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1