Tag Archives: dubai

Дубаи рај за печалба – Плата 10.000 €, има и за возач и за чистачка – По работа, голф и забави

Мажите често се морнари или работат во нафтената индустрија, а жените имаат тенденција да доаѓаат со нивните сопрузи. Ако дојдат сами, повеќето се вработени како стјуардеси во авиокомпанијата Емирати.

______________________________________________________________________________________________________

Видео/Фото: Отпад за коли во Дубаи – милиони вредни автомобили на богаташи кои киднале поради кризата

Напуштени возила „мерцедес”, „ауди”, „јагуар” „Бе-Ем-Ве” на кои се насобира прашина – седат напуштени на отпадите за коли во Дубаи.

______________________________________________________________________________________________________

Хурем камшикувана во Дубаи – се шетала полу гола

  Турската глумица Meryem Uzerl, која во серијата Величенствениот ја глуми Хурем се прошетала полу гола во Дуаби незнаејќи дека тоа се казнува со камшикување. Турската глумица добила 10 удари.

______________________________________________________________________________________________________

UA-33057274-1