И Дедо Мраз кандидат на претседателските избори во САД


15 американски сојузни држави, на претседателските избори покрај за актуелниот претседател Барак Обама или неговиот опонент Мит Ромни, својот глас можат да го дадат и за Дедо Мраз (Santa Claus).

Во Невада живее човек со име Дедо Мраз и тој се кандидира за претседателската фунција.

Претходно, мажот се викал Томас О’Конор, но откако пуштил долга бела брада го сменил името.

Дедо Мраз (65) не е женет, а претходно работел како полицаец. Тој не е член на ниту една политичка партија.

Дедо Мраз вети дека ако победи на претседателските избори, што се закажани на шести ноември, ќе продолжи со сегашната работа – да им дава подароци на децата за Божик.
– Ако станам претседател, ќе земам неколку елени со мене, тие ќе живеат во дворот на Белата куќа. Додека џуџињата ќе останат на Северниот Пол, како и досега и ќе се подготвуваат за Божик, наведе Дедо Мраз.

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1