И го убија сопругот пред првата брачна ноќ – младоженецот застрелан пред да влезе во хотелот


Пожарникарот од Канзас Сити Антони Бруно (26), бил убиен пред хотелот во кој требало да ја помине првата брачна ноќ. На фотографијата се гледа како невестата го чека да излезе од такси, бесвесна дека за некој момент ќе остане без својот сопруг….

ubistvo 543Убиството се случило во декември лани, но деновиве се појавија снимките на кои се гледа инцидентот –  Стефани Бруно го чека сопругот да излезе од такси, а тој почнува тепачка со таксистот кој дал безобразен коментар за Стефани.

Во тепачката се вмешал полицаецот Доналд Хабард кој, иако совладан од Антони, испукал два куршуми во него и го усмртил тукушто венчаниот пожарникар!

Стефани поднела тужба против полицаецот кој се вмешал во тепачката додека не бил на должност, а немал никаква полициска опрема како спреј или шок пиштол, освен огнено оружје со кое го усмртил нејзиниот сопруг.

 

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1