И кажале дека има само камен во жолчка – починала неколку дена по свадбата


Докторите и соопштиле дека има камења во жолќката, откако се жалела на болки во стомакот цели 18 месеци, но на 13 февруари дознала дека има рак во терминален стадиум, па за жал починала три недели подоцна, на 9 март.

article-2589954-1C9586D400000578-920_634x423Кејт цели 18 месеци одела на лекар за се поголемите болки во стомакот, но упорно ја убедувале дека има само камења, се додека на телото не почнале да и излегуваат израстоци. По деталните анализи и било соопштено дека боледува од редок вид на рак и има само еден месец живот.

Кејт одлучила да си ја исполни последната желба, да се омажи за таткото на нејзините две мали деца, 32 –годишната љубов од детство Гери

Г-ѓа Веген стапила во брак со г-дин Веген на 6 март придружувани од нивните две деца, Моли (8) и Луис (10), откако семејството и пријателите организирале свадба – само 72 часа пред таа да почине.

article-2589954-1C9586C600000578-3_634x423

На свадбата имало и медицински лица бидејќи се плашеле дека нема да издржи, но таа успеала да ги каже заветите и храбро стоела до својот сопруг, горда сум на неа одлучи и го спроведе тоа што го намисли, вели нејзината мајка.

Кејт починала само неколку дена потоа. Опкружена со нејзиното семејство и музиката на Кети Пери и Џон Мајер кои ги обожувала.

article-2589954-1C95168900000578-605_634x476

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1