И муслиманите против косовецот кој сече глави – „ти не си прав муслиман!“


По објавувањето на скандалозните фотографии на косовецот кој сече глави во сирија револт се јави и кај муслиманите од регионот.

Еден од најпознатите косовци во ИСИС Лавдрим Мухаџери, откако го искина косовскиот пасошот сега почна и да сече глави во Сирија.

Тој самиот ги објави овие како што може да видите трогателни фотографии, за потоа да ги објави босанскиот портал SAFF.

ФОТО+18: Косовецот Лавдрим Мухаџери сече глави во Сирија

Screenshot_16Направена е група на социјалните мрежи – Милион против Лавдрим Муџахери. Групата собрала над 1600 лајка за само 1 час

https://www.facebook.com/1milionkunderlavdrimmuhaxherit

Во коментарите под грозните фотографии кој тој сам ги објавил на фејсбук лавина од негативни коментари и осуда .

– Психопат издрогиран

– Ова не е ништо повеќе од еден ИДИОТ. Исламот не дозволува такво нешто –  ова е животно

– Исламот не дозволува да убиеш некого кој нема оружје во рака – ова не е прав муслиман.

kosovec1 (1)

 

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1