И на Харвард препишувачи – фатени 60 студенти


harvard

Шеесет студенти, кои се прогласени за виновни за препишување за време на испит пред околу една година, на универзитетот Харвард ќе бидат казнети.

Студентите биле откриени како препишуваат од страна на нивниот асистент за време на испитот по предметот “Вовед во работата на Конгресот“.

Истрагата вклучувала вкупно 125 студенти.

Според вработените од Харвард, скандалот е еден од најголемите во академската средина во последните неколку години.

Kurir

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1