Вработениот преплашен, касата празна – филмски грабеж на обложувалница во Лептокарија


kradci.jpg-500Маскиран и вооружен разбојник вчера влегол во обложувалницата “Бет Сити Балкан” и ја олеснил касата за 130.000 денари.

Разбојникот влегол во обложувалницата во трговскиот центар Лептокарија во Скопје, му се заканил со пиштол на вработениот скопјанец С.Н., ја испразнил касата и избегал.

Крадецот земал 130.000 денари. Полицијата превзема мерки за пронаоѓање на сторителот.

Izvor – Press24

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1