И научно е потврдено од што зависи дали мажот ќе направи син или ќерка!


Истражувачите од Универзитетот „Њукасл“ во Велика Британија анализирале 927 семејни стебла со повеќе од половина милион луѓе.bebe jajce

Жената на ембрионот дава хромозом Х, а мажот хрoмозом Х за девојче, а хромозом Y за момче.

Истражувањето потврдило дека секој петти маж има наследен ген што го одредува полот на детето и ако во неговото семејство имало повеќе момчиња, бебето ќе биде машко.

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1