И ова го има: Oсуден да плати 10.000 круни, бидејќи зел пари а не извршил нарачано убиство!


Судот во Норвешка казнил 21-годишно момче, чие име не е соопштено, поради кривично дело измама. Тој, наводно, не го исполнил договорот кој го прифатил – да убие човек!

pistol pari

Сега мора да плати 10.000 круни, односно 1.300 американски долари, затоа што прифатил да убие неименувано 17-годишно момче, ги земал парите за таа “работа”, но нема докази дека имал намера да ја изврши обврската, пишува Reuters. Поради тоа бил казнет за измама на својот клиент.

Измамникот се изјаснил како виновен и ја платил својата казна.

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1