И Путин се плаши од нешто – детали за неговото детство


Марија Ивановна Шеломова може да биде горда што нејзиниот син, Владимир Путин е претседател на Русија. Роден е во 1952 година, а ретко кој можел да замисли дека еден ден ќе биде главен и одговорен човек за Руската империја.

За својата мајка, Путин вели дека била добронамерна и љубезна личност.putin
– Живеевме едноставно, јадевме супа, палачинки, а во недела мајками правеше вкусни полнети крофни. За главно јадење јадевме зелка, месо и ориз – изјавил Путин.
Исто така, објаснил колку неговата мајка се спротивставувала на тренинзите по џудо.putin11
– Секој пат кога ќе појдев на тренинг, мораше нешто да каже – рекол тој.
Владимир Путин сам за себе изјавил дека како дете бил доста проблематичен и дека никогаш не сакал стаорци. Покрај тоа, тој имал голем страв од нив.

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1