И Ресен се стресе, нов потрес по земјотресот од 5 степени


Денеска во 14 часот и 8 минути уште еден земјотрес е регистриран во Македонија.

Потресот е со јачина од 3 степени по Рихтер и е регистриран на длабочина од 2 километри.

Епицентарот на земјотресот е на 97 километри јужно од Скопје, односно 11 километри северно од Ресен и 9 километри северно од преспанското село Јанковец.

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1