Уште два земјотреси по најсилниот од 5 степени


Уште два земјотреси, најверојатно „афтер-шокови“ се регистрирани во регионот на епицентарот на најсилниот земјотрес во Охрид од 5 степени.

Според информациите, последниот бил регистриран во 14:08 со интензитет од 3 степени според Рихтер.
Претходно во 13:47 бил регистриран уште еден земјотрес од 2,4 степени.

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1