Се спрема невреме, попладне не излегувајте од дома!


Претпладне на места значително облачно со услови за локален дожд.Ќе дува засилен ветер од северен правец, долж Повардарието на моменти ќе достигнува брзина од 80 км/час.

Максималната температура ќе биде во интервал од 21 до 29 степени. УВ=7

Следува период на претежно сончево време со пораст на дневната температура.

Утре повторно ќе дува повремено засилен северен ветер.

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1