И Ставре Џиков влегува во трката за претседателски кандидат на ВМРО-ДПМНЕ


219309_stavreИ Ставре Џиков влегува во трката за претседателски кандидат на ВМРО-ДПМНЕ, јавува Ефакт .

Со оваа бројот на кандидати, кои пред партиските делегати на 1 март ќе ја претстават својата порграма порасна на четворица. Оовен Џиков, кандидати на Конвенцијата за избор на кандидат за претседател на Република Македонија се актуелниот претседател, Ѓорѓе Иванов, универзитетскиот порфесор Јове Кекеновски и магистарот по технички науки Божидар Ночев.

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1