И требале пари – го изнајмувала сопругот


Итра домаќинка за да заработи екстра пари го изнајмувала сопругот на жени што немаат маж во својот дом.

article-2546752-1AFF5E9300000578-63_634x855но ги ограничила услугите  – тој им помагал околу домашните обврски, како што се поправање на одредени работи во куќата и помош околу пренесувањена тешки предмети, но ништо повеќе од тоа не било дозволено.

„На многу жени кои се сами им недостига маж кога треба да се помести мебел во куќата, да се работи нешто во градината или да се поправат расипани уреди. Мојата идеја е да им го изнајмувам мојот сопруг Андреас на жените што се сами, а исто така и на жените чии сопрузи не можат да ги извршуваат домашните работи, Изјавила Рената Коглер

Кога бев сама, ми требаше маж, некој што ќе може да ми помогне. Среќна сум што мојот сопруг можам да го споделам со жени кои се сè уште сами“, вели Рената.

Tаа вели дека е многу добар мајстор и дека многу жени го имаат изнајмено. Тој заработува 20 фунти за еден час

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1