ИД: Ова е само почеток! Ќе се плашите да одите и до продавница (ВИДЕО)


„Исламска држава“ објави видео во кое и се заканува на Франција со нов бран напади и експлозии.

Снимката е објавена само неколку часа по синхронизираните терористички напади во Париз.isis-pariz

Преку видеото екстремистите ги повикуваат муслиманите во Франција да извршуваат напади.

– Се додека продолжувате со бомбардирање, нема мирно да живеете. Ќе се плашите да одите и до продавница, вели еден од екстремистите, а пренесува Ројтерс.

Видеото со вознемирувачка порака, погледнете го ОВДЕ

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1