Идната недела, продолжен викенд – петок неработен ден


Денот на Македонската револуционерна борба, 23 октомври 2015 година (петок), е неработен ден за сите граѓани на Република Македонија, соопшти Министерството за труд и социјална политика.

Од Министерството за на граѓаните на Република Македонија им го честитаат Денот на Македонската револуционерна борба.

20130226-makedonija zname

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1