Идризово: Крвнички ја претепал невенчаната сопруга


Вчера во 15,30 часот Л.А.(29) пријавила дека на 04.12.2017 година околу 01,00 часот во село Идризово, Скопско во семејниот дом била физички нападната од страна на нејзиниот невенчан сопруг П.К.(29).

Тој повеќе пати ја удирал со тупаници во пределот на носот, лицето и стомакот, кубејќи ја за косата и давејќи ја во пределот на вратот, и притоа заканувајќи и се дека доколку вика ќе ја убиел.

Од физичкиот напад оштетената се здобила со видливи повреди во пределот на главата.

Се работи на целосно расчистување на случајот.

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1