Игор Џамбазов: Газда Зеко…не е фер. Од кога фајронтот волку рано?


Газда Зеко…не е фер.Од кога фајронтот волку рано?
Пијачките недопиени, приказните недораскажани, жените недоозборувани…
Брате Зеко…не е фер. Не беше ваков договорот.
Нели требаше да снимаме нова песна? Нели ти ќе ја пееше, оти Пиже и јас сме биле дунстери?
“Пријатељу“ Зеко…не остави и без зборови и без солзи…

И да знаеш, ти беше еден од ретките кој имаше и во главата, и во душата, и во срцето, а и меѓу нозете. Ние само се трудевме да те имитираме.

Биди добар таму горе и чувај место на твојата маса.
Наскоро се гледаме.

Вечно твои браќа, Пиже и Игор…

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1