Илјадници граѓани маршираат за европска Македонија ВО ЖИВО


Илјадници граѓани дојдоа во Скопје да дадат поддршка на коалицијата Заедно за европска Македонија .

Маршот за европска Македонија тргнa од пред зградата на Црвениот крст со почеток во 13,30 часот, а ќе заврши пред седиштето на Делегацијата на ЕУ во 14 часот со голем граѓански собир во центарот на Скопје.

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1