Илма ја проколна Емина Јаховиќ на Фејсбук!


Многу коментари предизвика исфрлањето на младата Илма Карахмет од натпреварот „Х-Фактор“, а учесничката и понатаму не може да се помири со фактот дека таа повеќе не е дел од шоуто.

442274_emina-jahovic-foto-printscreen-_ff

Откако гласот на Емина пресуди во двобојот меѓу Маид и Илма, пејачката одлучи да напише охрабрувачки статус за Илма на својот Фејсбук профил, но доби таков одговор што не ни сонуваше!

Емина и упати зборови на Илма и се обиде да ја вразуми дека се уште е млада за да прави пари од својот талент, на што учесничката не остана должна.

– „Фала ти Емина, имаш деца и дај Боже да те усреќат како што ти ме усреќи мене“, напиша младата пејачка.

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1