Им било судено да се заедно – Вистинска и искрена љубов постои!


Овој брачен пар е уште еден доказ за тоа дека во животот постојат вистинска и искрена љубов. 

par-500gtrhyrjukiuo.po_Мајкл и Олимпија се родени во истата болница и детството го поминале заедно на иста улица. Нивната љубов се родила во училиште, па нешто подоцна  и се венчале.

Овој пар буквално целиот живот го поминале заедно, дури и во другиот свет заминале заедно.

Приказната за вистинската љубов ја потврдил Мајкл, кој иако незнаел дека неговата сопруга починала, сепак ја почувствувал нејзината смрт.

Неколку часа од нејзината смрт, починал и Мајкл, а пред да ги затвори очите рекол: Одам да се сретнам со неа! Многу ми недостасува!

 

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1