Има 8 деца, две жени и 250 проститутки


Марко Бараќ (62), Хрват кој живее во Канбера, Австралија поседува две јавни куќи со повеќе од 250 проститутки. Има два брака, осум деца и повеќе од 2.000 жени со кои имал сексуални односи.

Со овој „занает“ тој се занимава легално од 2002 година кога во Австралија проституцијата е легализирана. Неговите бордели се најпосетени и најпознати, а понудата на женски и машки услуги е разновидна.

bordelll500Вели дека од оваа работа може солидно да се живее, па може да си дозволи себе и на семејството секое лето по месец-два да дојде во неговиот роден Задар.

Неговата најстара ќерка има 44 години, а најмладиот син 10 месеци. По смртта на првата сопруга со која има пет деца, па се оженил по втор пат.

Од сегашната сопруга не крие дека спиел со повеќе од 2.000 жени, ниту дека, како што тврди секоја ја сакал на свој начин и никогаш не било во прашање само чист секс.

barac_687252S1

Во Австралија се преселил кога имал 16 години и на почетокот работел на црно. Кога напредувал на работа, кон крајот на 80-тите му позајмил пари на пријател кои никогаш не  му биле вратени.

Кога дознал дека позајмените пари се вложени во јавна куќа влегол во тој бизнис бидејќи поинаку не можел своите пари да ги врати назад. По несогласувањата бизнисот почнал да го води сам со само 5-6 проститутки, а набрзо паднал на две.

Работата имала падови и издигнувања, но на крај бизнисот му процветал. Денес клиентите легално ги плаќаат услугите со картички, а цена за еден час поминат со проститутка е 250 австралијански долари. Освен што добро заработува, тој е среќен што ја има привилегијта да „шири“ љубов.

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1