Индиец тврди дека живее без храна и вода веќе 74 години


Индиец тврди дека ништо не јаде и не пие веќе 74 години. Научно се докажа дека тој ја кажува вистината.

Прехлад Јани има 85 години и живее во пештерата  Амба без храна и без вода. Тој вели дека неговиот дом го напуштил на 7 годишна возраст бидејќи се чувствувал духовно гладен. Кога бил 11 години, како што раскажува тој, го добил благословот на божицата Амба.20130503-ezo-70-eve-nem-eszik1

Тој тврди дека се одржува во живот благодарение на „нектарот кој се филтрира низ дупка во неговиот јазик“.

Неговото тврдење научно било истражувано од тим составен од 30 научници во временски период  од 3 недели , при што му биле направени низа лекарски прегледи.4655875D68ABEE95739538797BCD8F

Во болницата тој бил следен со помош на камери при што било утврдено дека навистина ништо не јадел и не пиел за сето тоа време дури прстојувал таму. Лекарите биле изнандени бидејќи било кој друг човек да останел без храна и вода толку време сигурно би починал. За целото тоа време тој не уринирал и немал столица.

-Веруваме дека телото на Прехлад  Јаниј поминало низ биолошка трансформација  како резултата на медитација и моќна  јога, велат лекарите.

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1