Инцидент на Арената Филип Втори


На Арена Филип Втори вчера во 15.00 часот каде се одигрувал фудбалски натпревар помеѓу екипите на ФК Вардар и ФК Шкендија од страна на Б.М.(18) и К.Х.(19) нарушен е јаниот ред и мир со меѓусебна тепачка на тој начин што истите си задале по неколку удари во пределот на лицето и телото.

Од страна на полициски службеник лицата се приведени во полициска станица и направени им се записници за констатиран прекршок по член 3 став 1/7 од Законот за спречување на насилство и недолично однесување на спортски натпревари и издадени им се платни налози.

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1