Инцидент во познат маркет во Скопје


Напад се случил вчера во познат маркет во Скопје. А.Г која случјано го видела инцидентот вчера во полиција околу 17.00 часот се јавила и пријавила дека во маркет на ул.„Исаија Мажовски“ непознато лице извршило разбојничка кражба врз вработената.Supermarket
Сторителот влегол во маркетот и од касата одзел околу 25.000 денари. Кога го забележала вработената се обидела да го спречи, но истиот почнал да и се заканува и фрлил кон неа една лименка пиво, по што побегнал.

Се преземаат мерки за пронаоѓање на сторителот и за целосно расчистување на случајот.

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1