Исчезна 17 годишна девојка во Демир Капија


Седумнаесетгодишна девојка од Демир Капија во четвртокот околу 23 часот излегла од својот дом и исчезнала. Мајката на малолетната девојка го пријавила исчезнувањето на својата ќерка на 16-ти овој месец во полицијата во Неготино.

novivozilapolicijaskodajetiМВР денеска соопшти дека на 16 август во ПС Неготино, Б.П.(50) од Демир Капија, пријавила дека на 14 август околу 23:00 часот исчезнала нејзината ќерка Ј.В.П.(17).

Полицијата презема мерки за пронаоѓање на лицето.

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1