Исчезна момче од аеродромот во Скопје


Дваесетидеветогодишно момче од Тетово изчезнало од аеродромот во Скопје без никаква трага.

Според полицијата, синоќа во 23 часот и 50 минути во Полициската станица Тетово, 57- годишниот А.Б од Тетово пријавил дека на 19 месецов, околу 09.00 часот на аеродромот „Александар Велики“-Скопје, со авион од Сојузна Република Германија пристигнал неговиот син 29- годишниот А.Б по што му се губи секаква трага.

Пристигнувањето на А.Б. било потврдено од вработените на аеродромот.

Се преземаат мерки за пронаоѓање на лицето.

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1