Исчезна познатиот македонски режисер


Режисерот Мето Петровски последниве неколку години боледува од Алцхајмерова болест.

Познатиот македонски режисер на документарни филмови, добитник на повеќе домашни и меѓународни награди и признанија за својата 50-годишна творечка дејност, исчезна вчера по посетата со придружник на ТК Лептокарија.

Режисерот Мето Петровски последниве неколку години боледува од Алцхајмерова болест.

Се молат сите кои ќе го забележат веднаш да се јават на бројот 077 80 33 74.

MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1