Исчезнало 12-годишно девојче од училиште


Дванаестгодишно девојче исчезнало вчера од основно училиште во скопската населба Топаанско Поле, јави полицијата.Во информацијата на МВР се вели дека вчера во околу 17 часот, педесет и петгодишната Е.К. пријавила во полицијата дека истиот ден во околу 12 часот од основното училиште „Васил Главинов“ исчезнало нејзината 12-годишна ќерка.

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1