Исчезнати 15-годишно девојче од Тетово и 22-годишен кумановец


Вчера во полициската станица во Тетово, Д.М. (49) од с.Брвеница, Тетовско, пријавил дека исчезнала неговата 15-годишна ќерка. Според изјавата на таткото, девојчето последен пат било видено на 23 јануари 2015 година, околу 14 часот.

policija grb oznaka

За исчезнат е пријавен 22-годишен кумановец. Во полицијата исчезнувањето го пријавила неговата мајка А.Т.М.

Полицијата презема мерки за пронаоѓање на лицата.

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1