Исчезнатиот авион имал несреќа и во 2012 година – го поправиле ли добро или?


Според најновите информации, авионот имал несреќа и во 2012 година и се поставува прашањето дали бил добро поправен по штетата која му била нанесена на крилото.

avion malezijaНесреќата во 2012 година се случила на аеродромот во Шангај кога боингот удрил со крилото во друг авион, при што останал без врвот на крилото. Поправката била извршена, а авионот се до овој последен лет работел беспрекорно.

Сепак, постои можност дека поправката не била адекватно изведена па за време на летот авионот почнал да се распаѓа.

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1