Исчезнатиот битолчанец пронајден жив и здрав – во манастир


Isceznato_Lice

Битолчанецот Мирче Трајковски (46) кој пред неколку дена мистериозно исчезна е пронајден жив и здрав во местото Курбиново, Ресенско, пренесува „Нова Македонија“.

Иако Трајковски уште од саботата е во својот дом  битолската полиција него се уште го води за исчезнат.

Според информациите до кои дојде Нова Македонија, Мирче Трајковски, без да им каже на своите најблиски  неколку дена престојувал  во манастирот Курбиново, Ресенско.

Додека битолската полиција го бараше на сите места тој во саботата на радост на неговите најблиски  неочекувано сам си дошол дома.

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1