Лозано сними соло-верзија на „Пред да се раздени“


vlatko lozanovskiПејачот Влатко Лозаноски објави две соло-верзии на евровизиската тема „Пред да се раздени“ – на македонски и на англиски јазик. Аранжманите се дело на Дарко Димитров, а клавирските верзии ги отсвире Морис Плежер.

Лозано ја изведе оваа песна во дует со Есма Реџепова на годинашниот Евросонг, кој се одржа во Малме, Шведска.

Тие настапија во втората полуфинална вечер, но не обезбедија пласман во финалето.

Dnevnik

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1