Исидора Бјелица по престојот во Скопје напиша порака на Фејсбук со која ги расплака сите


Писателката Исидора Бјелица, која со нејзините обожаватели на социјалните мрежи ги споделува сите новости поврзани со битката која ја води со карциномот, објави на нејзиниот Фејсбук порака која не охрабрувачка.

Знаете дека ништо не кријам од вас. Денес во Скопје  во Аџи Бадем Сиситина клиниката најпрецизниот апарата за канцер покажа дека метастазите нагло и агресивно многу се прошириле што не се виде на ниту еден друг апарат. Мирна сум, насмеана и се борам, се е во Божјите раце, а тој знае кога на кој и зошто му е време, а ние тоа не можеме да го разбереме. Ви благодарам  за секоја молитва со која ми го продолживте животот. Ве гушкам како да сте мои деца поради чија тага ме боли душава. Дум спиро сперо… Ме прашаа од магазинот Хело од што најмногу се плашам, а јас велам дека се плашам дека овие бројни метастази ќе ми го нападнат и центарот за хумор па ќе станам здодевна- напишала  Исидора.sssssss

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1