Исклучените од парно на протест


Граѓаните исклучени од парното греење најавија дека утре ќе го изразат своето незадовослтво со протест пред Основниот суд 2, а потоа ќе протестираат и пред Владата.parno

Бараат компанијата БЕГ да престане да наплаќа и испраќа фактури на исклучените граѓани од системот за колективно греење, да запрат судските процеси против нив и да се прекинат постаките за извршување.

Овие граќани, веќе подолг период, секоја сабота , протестираат пред Регулаторната комисија за енергетика.

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1