Исламистите му се заблагодарија на Обама (видео)


Она што долго се нагодуваше и се сметаше за завера, дека Американците и нивните тајни служби длабоко се инволвирани во феноменот ИСИС. Во видеото се спомнува и Џорџ Буш:download(4)

– Се сеќаваме само на Авганистан, Буш ни го подари Ирак но, вистинскиот јунак е Обама, тој е вистински основач на Калифатот. Благодарение на него се решивме од многу непослушни влади, кои несакаа да ги почитуваат шеријатските закони. Не ослободи и од Гадафи, кој ни стоеше на патот. Но, сега, благодарение на Алах, сите наши организации обединети – нагласија екстремистите.

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1