ИСПОВЕД: „Ќерка ми влезе во секта и сега сака да ме жртвува”


Една мајка од Панчево, Србија си ја отвори душата и раскажува низ каква голгота поминало нејзиното семејство.

Жената која била напуштена од родителите, а потоа посвоена од семејство кое ја злоупотребувало, се решила да сврти нов лист и да застане на свои нозе за да заработи пари за да може да и овозможи се на својата ќерка која ја чувала сама.

33172_sekta1_f

– Пред три месеци се преселив во Белград а ќерка ми проба да ме убие. Почнав да работат како рецепционерка, си го средив животот, но бидејќи ми е загрозен животот од сопственото чедо, сега морам на улица, вели мајката низ солзи.

Таа додава дека нејзината ќерка влегла во секта и станала насилна.

– Едно утро се спремав за на работа кога видов дека ја нема ќерка ми. Се јавив во полиција но ми одговорија каква мајка сте ако не знаете каде ви е детето. Отидов сама да ја барам, а кога ја најдов беше облечена во црно, ја турна вратата од дома, се заклучи во соба. Сфатив дека тоа не е веќе истото дете кое го знам, вели мајката.

Нејзината ќерка  често одела на гробишта, палела свеќи, ги превртувала крстовите, ја тепала својата мајка и после сите ужасни работи почнала да се занимава и со проституција.

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1