Истепан судија на фудбалски натпревар во село Обршани – не покажал црвен картон


sudija-300x177Судијата на фудбалскиот натпревар помеѓу клубовите ФК „Обршени“ од прилепското село Обршани и ФК „Динамо“ од охридското село Мажуриште, минал со тешки повреди откако не досудил црвен картон на фудбалер од клубот домаќин.

Полицијата извести дека додека траел натпреварот настанала вербална расправија помеѓу играч од ФК „Обршани“ и фудбалер од гостинскиот клуб, а судијата К.С. откако не подигнал црвен картон, бил физички нападнат и натпреварот бил прекинат.

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1