Истрагата е при крај: Еве кој го соборил малезискиот авион МН17


Во тек е опсежна истрага и анализа на доказите за падот на малезискиот авион МН17, иако до сега надлежните објавија многу малку информации.

Сепак на интернет се појавија слики и снимки кои фрлаат едно сосема поинакво светло врз причината за падот на малезискиот авион.

2mh17Двајцата „виновници“ Украина и Русија, кои константно си ја префрлаат вината еден на друг наизменично се обвинуваат дека другиот го соборил авионот.

Она што е сигурно е дека авионот на Малезија ерлајнс кој на 17-ти јули доживеа несреќа во која животот го загубија сите патници, не бил соборен од граната со дострел земја-воздух.

Имено од следните слики може да забележите дека трупот на авионот е изрешетан со артилериско оружје.

3mh17

Последниот извештај на Роберт Пери кој бил објавен на 3-ти август јасно е наложено дека:

„Спротивно на тврдењата на администрацијата на Обама, кои ги обвинуваат про-руските сепаратисти и Русија за падот на малезискиот авион МН17, експерти заклучија дека тие не се виновни. Истрагата и доказите покажаа дека про-руските сепаратисти не се виновни за падот на малезискиот авион.„

m17

Во опсежната анализа на Центарот за глобални истражувања се наведува дека два украински воени авиони го собориле аионот на Малезија ерлајнс.

Она што е многу значајно е дека ваквиот вид на артилерија остава своевиден уникатен печат, како отисокот на прстот, па може многу лесно да се утврди со чиво и какво оружје бил изрешетен малезискиот авион.

mh17zuess

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1