Истрели од оружје, полиција и Брза помош во Аеродром


nokj pukanje

Едно лице е изнесено на носилки откако во зградата со број 30 на булеварот Јане Сандански зад поранешен Мекдоналдс во скопски Аеродром се слушнале повеќе истрели од оружје, пренесе Press24 .

Очевидци за Press24 велат дека слушнале седум до осум истрели по што некое лице барало помош. Потоа, веднаш дошла полиција и Брза помош, а едно од лицата е префрлено во болница.

52 годишниот Д.Ј, од Скопје добил три куршуми во телото во вечерашниот инциднт кој ги вознемири жителите на скопски Аеродром, потврди МВР.

Според информациите од полицијата, пред велзот број 3 на зградата 48 на Булеварот Јане Сандански се уште непознато лице пукало кон Д.Ј (62) по што побегнало.

Повредениот се наоѓа во болница а според инфомрациите од таму, тој е контактибилен.МВР работи на случајот и најавуа целосно расветлување.

Убиство во Скопје – Почина човекот кој синоќа беше ранет
Share Button

Tags:

MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1