Итен состанок на Бихачка – вечерва одлучуваат дали ќе одат на избори!


sdsmИтен состанок во централата на СДСМ во Скопје, започна предмалку дознава Скај од партиски извори.

Највисоките партиски тела, вечерва, според информациите на Скај ќе одлучуваат дали опозицијата ќе оди на локалните избори. Детали не се откриваат.

Од опозициската партија брифираат дека сите опции се во игра, меѓу кои и онаа СДСМ да излезе на изборите, но да не се врати во Собранието.

izvor – sky.mk

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1