Иван почивај во мир: Таткото сам си го пронајде удавениот син во Синѓелиќ


И.Г. од село Стајковци, скопско, вчера околу 17 часот пријавил дека на 06.08.2016 година околу 22 часот во близина на крстосница на ул. 8 со ул. 5 во Стајковци, неговиот татко движејќи се со трактор во кој како совозач бил неговиот дванаесет годишен син Иван Илиев, во момент на временските неприлики наишле на голем воден бран кој го превртел тракторот и водата почнала да го носи детето кон место викано Попово Маало од каде му се губи трагата.poplava ulica koli

Околу 20:40 часот пријавено било дека на последна постојка на 65-ка во населба Сингелиќ, од страна на неговиот татко било пронајдено починатото дете.

По извршената идентификација по наредба на Јавен обвинител телото на починатото дете е предадено на семејството за погреб.

Share Button

Tags:

MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1