Иванов го покри „Поранешна југословенска“ со лист хартија


Претседателот Ѓорѓе Иванов во текот на вчерашниот ден учествуваше на Самитот за климатски промени во Катовице, Полска.

На масата пред него стоеше „Former Yugoslav Republic of Macedonia“, а тој со лист хартија ја покри референцата за да остане само Republic of Macedonia.

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1