Избрани новите министри од ДУИ


Избрани се сите предложени кандидати за министри од редовите на ДУИ на денешната седница на Собранието.

sobranie_RM

Откако тие дадoа свечени изјави се гласаше и за замениците министри од ДУИ.

Се гласаше за секој поединечно. Сите беа изгласани со мнозинство гласови, а против беа 30 пратеници.

 

 

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1